Who is Coach Aga?

Coach Aga

(Polish below)

Born in 1987 in the city, where volleyball was one of the most popular sports. Daughter of volleyball players who met on the court. Mom continued her professional career even after I was born, so I basically grew up in the sports hall. I was watching games and hanging around during practices. I can only imagine how annoying child I was.

She must be a volleyball player!

I was barely walking when everybody from the local volleyball world starts to talk that I am for sure next volleyball player in the family. I was young and didn’t really understand what they are talking about, just loved to have the attention and play with a ball. When I was a bit older I didn’t want to do what everybody was saying I should – I was born to do. I tried a lot of different sports, with swimming I even stayed for longer than usual. The moment it becomes more serious I quit. What a surprise right?

Coach Aga

At the age of 10, I stayed a bit longer after my last lesson of the day (PE lesson) and started to play against the wall. A teacher who was coaching volleyball as an after school activity noticed me and convinced to try out for a team. I continued my career until age of 18 when I took 6 months break because of school but I come back! I continue to play on my University and after that.

Danish adventure

In 2010 I went to Denmark for 4 months scholarship as a part of my last year at the University. Didn’t plan to play but love to this sport was stronger than I thought. Started to play on a school team and compete in the local tournament – that was a stepping stone to my international career.

From 4 months scholarship turns out to almost 6 years. While I live in Denmark I was playing coach – please don’t do that mistake, I tore my ACL, came back on the court, moved up with my team to 1 division, changed club and was a part of a team which won Danish Cup and Championship. What is the most important for me I still try to make volleyball more popular within kids and youth?

Coach Aga

 

Where is Coach Aga now? 

I am working at the school as a PE Teacher and coaching Kids Volley and U14 team. My career as a volleyball player is going to an end soon but love to this sport is still in me. I would love to improve, inspire, learn, share my knowledge with others. My biggest dream is to show all of you that volleyball is not just a sport!

I hope you will join to fun with volleyball world.

Have a good evening!

Coach Aga


Urodzona w 1987 roku w mieście, gdzie siatkówka była jednym z najpopularniejszych sportów wsród dzieci, młodzieży i starszych. Córka siatkarzy, którzy poznali sie na przysłowiowym boisku. Mama kontynuowała profesjonalna karierę nawet po moim urodzeniu, dlatego tez praktycznie wychowałam sie na sali gimnastycznej. Kibicowałam na meczach i przeszkadzałam na treningach płacząc sie wszystkim miedzy nogami. Musiałam być bardzo upierdliwym dzieckiem.

Ledwo zaczęłam chodzić, a wszyscy z lokalnego siatkarskiego kręgu mówili, ze rośnie kolejna siatkarka. Owszem jak byłam młoda i nie bardzo rozumiałam o co chodzi, lubiłam być w centrum zainteresowania i bawić sie piłka. Kiedy jednak byłam starsza nie bardzo chciałam robić to co powiedzą inni. Próbowałam wielu rożnych dyscyplin sportowych, z pływaniem nawet zostałam na trochę dłużej, kiedy jednak zaczęło sie robić trochę poważniej, także zrezygnowałam.

W wieku 10 lat zostałam chwile dłużej po ostatniej tego dnia lekcji wychowania fizycznego i zaczęłam sobie odbijać o ścianę. Wykorzystałam umiejętności zdobyte podczas plażowego grania z rodzicami oraz siatkówki balonowej granej z moimi rówieśnikami. Zauważyła mnie nauczycielka prowadząca SKSy i namówiła mnie, żebym spróbowała i tak już zostałam.

Kontynuowalam swoją karierę szkolna i klubowa do klasy maturalnej – kiedy to zrezygnowałam ze względu na naukę (matura sie sama nie zda). Do gry wróciłam na studiach.

W 2010 roku wyjechałam do Danii na 4 miesięczne stypendium. Nie chciałam grać, jednak miłość do siatkówki była silniejsza niż myślałam. Zaczęłam grać w reprezentacji szkoły i turniejach międzyszkolnych – to był pierwszy krok w mojej międzynarodowej karierze.

Z czteromiesiecznego stypendium zrobiło sie prawie 6 lat. Podczas mojego pobytu w Danii byłam grającym trenerem – proszę nie popełniajcie tego błędu, zerwalam więzadła krzyżowe w kolanie, wróciłam do gry i wywalczyłam z zespołem awans do 1 ligii, zmieniłam barwy klubowe i byłam częścią zespołu, ktory zdobył Mistrzostwo i Puchar Danii, ale co najważniejsze popularyzowalam siatkówkę wsród dzieci i młodzieży.

Aktualnie pracuje w szkole jako nauczyciel wychowania fizycznego i jestem trenerem Kids Volley i U14 dziewcząt. Moja kariera zawodnicza ma sie już ku końcowi, jednak miłość do siatkówki została. Dlatego tez chce sie rozwijać, inspirować, dzielić sie moja wiedza z innymi, a co najważniejsze pokazać Wam, ze siatkówka to nie tylko sport.

Mam nadzieje, ze dołączycie do świata z fun with volleyball.

Milej niedzieli!

Coach Aga
13094151_1529678517339043_8460179016233920222_n

 

 • Powodzenia z kolejnymi przygodami! Mam nadzieję, że uda Ci się przekazać miłość do siatkówki kolejnym pokoleniom.

  • admin

   Dziekuje 🙂

 • Widać, że sport towarzyszył Ci od dziecka i kontynuujesz to jako sposób na życie. Super, że jest to Twoją pasją!

  • admin

   To prawda, sport byl w moim zyciu od zawsze i bardzo sie ciesze, ze aktualnie moj zawod tez jest z tym sportem zwiazany 🙂

 • Moja córcia z wielkim zamiłowaniem gra w siatkówkę, nie wyczynowo, ale tak dla zabawy i czystej radości. 🙂

  • admin

   To jest najwazniejsze! Zeby czerpac z tego radosc – nie kazdy kto lubi sport musi zajmowac sie nim wyczynowo 🙂

 • Znalezienie pasji w życiu jest najważniejsze 🙂 Gratuluje sukcesów sportowych i życzę ich jeszcze więcej 😀

 • Cudownie czytać o osobie, która ma w sobie tyle pasji i ewidentnie zaraża nią innych, w tym przypadku dzieci, swoich uczniów.

  Tak, jak napisałaś, nawet jeśli Twoja kariera zawodnicza powoli się kończy, to i tak miłość do siatkówki pozostaje w Tobie. I to jest chyba w każdej pasji najpiękniejsze – mimo przemijania czasu, ona zostaje. Życzę Ci, żeby siatkówka była dla Ciebie źródłem wielu radości :).

 • Najważniejsze w życiu to znaleźć swoją pasję 😉 Gratuluję sukcesów i życzę dalszych, jak największych, ale już w roli Coach Agi 😉

 • Życzę Ci dużo wytrwałości i żebyś zawsze miała w sobie taką iskierkę i pasję:) Pozdrawiam:)

  • Coach Aga

   Dziekuje – wytrwalosc na pewno sie przyda:)

 • Mnóstwo wytrwałości, inspiracji i radości z pasji. 🙂

  • Coach Aga

   Dziekuje 🙂